Kolberg 01 / K0012s

Sbírka písní:
Kolberg 01 Pieśni
  
Seznam písní ve sbírce:
  

@3/4$bB {8'F*8'A*}4''C*4''C/*{8''D*8''C*}4n'B*4''D/*4''C*{8''C*8'F*}4'F/*{8'F*8'A*}4''C*4''C/*{8''D*8''C*}4n'B*4''D/*4''C*{8''C*8'F*}4'F/*{8'F*8'A*}4''C*4''C/*{8'G*8'E*}4'C*4'E/*4'F*4'A*4'F/*{8'F*8'A*}4''C*4''C/*{8'G*8'E*}4'C*4'E/*4'F*4'A*4'F/*
Text: 
Oj lowilo dwoch rybakow na rzece
6 words

Similar songs

Sušil 2360 | Povi ti mi draga mila bili (100%)
Povi ti mi, draga mila, bili te mi majka dala? Ča bi mi te aj nedála, kad sam s tobum v noci stala. S tobum sam ja v noci stala, i veru sam tebi dála zlát prstenak na ručícu, z rozmarina kítičicu.

Smutný 45/021 | Ej na Vrbovcoch pěkně hrajú (100%)
Ej na Vrbovcoch pěkně hrajú

Sušil 1802 | Oj masare masaríčku (100%)
Oj, masare, masaríčku, nenakládej na děvečku; co naložíš na děvečku, kup si za to jalovečku. Z jalovečky bude kráva a z panenky stará baba, z jalovečky bude masa, a z děvečky spadne krása.

Smutný 02/057 | Čo som sa nažala aj na (100%)
Čo som sa nažala aj na družstevním poli

Sušil 1858 | Šla dceruška do hájíčka (100%)
Šla dceruška do hájíčka na čerstvú vodičku, postřetla tam bednaříčka, vzal jí putenečku. Aj, ty milý bednaříčku, já ťa pěkně prosím, pobij mi tu putenečku, co v ní vodu nosím.

Sušil 1877 | Aj másku másku (100%)
Aj, másku, másku, mám na tě sázku, teče z tebe pivo jako na provázku. Vínečko milé, mám k tobě lásku, ty do mne poběhneš jako po provázku. Mám málo na dně, vypiju snadně, vypiju, dám nalit, půjdu dom bez galit.

Smutný 26/013 | Ej na velických lukách (100%)
Ej, na velických lukách

Sušil 1941 | Aj ženy ženy poraďte ženy (100%)
Aj, ženy, ženy, poraďte, ženy, já zlého muža mám; a on mě bije, velice pije, co si s ním počat mám. Vyjdi do pola, natrhaj zela,*) zela králového, jak ho okusí, hned umřít musí do dňa devátého. A jdi na pole, nařež cibule, pod oči si namaž, aby neřekli lidé klebetní, že ho neráda máš. Cibulu plela, oči si třela, smutně naříkala, pod starú švestku na starém došku, tam ho pochovala.

Smutný 26/043 | Kdyb nebyu zaspau ej šohaj na (100%)
Kdyb nebyu zaspau, ej šohaj na uavici

Sušil 1970 | Nebudzem dobrý nebudzem (100%)
Nebudzem dobrý, nebudzem, aj, až ma odrú na buben. Keď na mňa budú bubnovac, ešče jim budu hubovac.

Sušil 2104 | Plače kočka celý den (100%)
[: Plače kočka celý den, :] [: kde se její kocúr děl. :] Plačú s ňú aj koťata, kde se poděl náš tata! On tam leží za ploty, ocásek má uťatý. Jak se kočka zvěděla, hned za vrata běžela, kúřit, mastit hledala. Jak počala kúřiti, on se začal šknuřiti. Jak začala mazati, kocúr skočil na koty a přeskočil tři ploty. Kdes, kocúrku, kdes býval, žes ty doma nebýval? Chodil sem po komorách, zastal mě tam hospodár. Ten mě dobil velice, zedral na mě tři biče. Dyž třetí bič dotrhal, ešče sekyry hledal. Jak sekyrku popadl, hned ocásek odpadl. Vyhodil mě za vrata, tam mě našly koťata.

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Pro bližší informace o spolupráci klikněte zde.
Těším se na spolupráci!