Kolberg 03 / K0063

Sbírka písní:
Kolberg 03 Kujawy 1
  
Seznam písní ve sbírce:
  

@3/8$xFCGD {8'E*8'A*8'B}/*4''C*{8'A}/*4''E*{8''F}/*4''E*{8-}/*{8'E*8'A*8'B}/*4''C*{8'A}/*4''E*{8''F}/*4''E*{8-}/*{8''E*8''E*8''E}/*{8''D*8''D*8''D}/*{6''C*6''C*8''C*8''C}/*{8'B*8'F*8'E}/*{8'E*8'A*8'B}/*4''C*{6'E*6'G}/*4'A*{8-}/*
Text: 
Pod borem sosna stojala
2 words

Similar songs

Sušil 0985 | Na petrovskym polu (100%)
Na petrovskym polu zeleni se travka a pase tam Marianka malučkeho pavka. Byl pavek, byl maly, ale ušlechcily, a urval tam Marijance fortušek červeny. Čijaž byla vina? Jene mamulčina, dy mě oni někarali, pokud bylach mala. Rostlacěch ja, rostla jako v lese sosna, utracila svůj věneček ze sameho zlata. Půjdu ja se pytať tych malych rybiček, ježli ony něvidzěly meho věnca plyvać. Vidzěly, vidzěly, ale něbyl cely, dvě modre růžičky, štyry fialečky, co nam darovaly petrovske dzěvečky.

Smutný 06/026 | Na dolně sosna čtyry ročky rosla (100%)
Na dolně sosna čtyry ročky rosla. Ja svojej matere...

Sušil 0284 | Paní syna ukládala (1%)
[: Paní syna ukládala, :] tak mu ona zazpívala: Huli, beli, můj pacholík, tvůj otec je velký zbojník. Ve dně ide, v noci přide, vždy krvavý meč donese. Dvanást šátek sem zedrala, co sem mu meč utěrala. »Pověz že mi, ženo věrná, jak jsi to sobě zpívala?« Šak sem si já nezpívala, len sem si na služku lála. Pověz že mi, služko věrná, proč ta paní tobě lála? Šak mňa paní nic nelála, len si syna ukládala. Poďže, ženo, poďže dole, pojedeme tam do pole, pod ty hrušky rozšířené. Sedni, ženo, sedni dolů, já ti zetnu hlavku tvoju. Podaj, služko, daj synáčka, nech mu bozkám jeho líčka. Jedno líčko pobozkala, druhé líčko vyhryzala. Tu máš, synu, na památku, že ti stínal otec matku.

Sušil 2323 | Nosím nosím smrtku (0%)
Nosím, nosím smrtku k zelenému čtvrtku, kam tu smrtku zanesem? Nové leto přinesem. Fiala růže kvísti nemůže, až jí sám Pán Bůh s nebe pomůže. Svatý Petr jede k nám na červený vejce, na žlutý mazance. Svatý Petr, půjč nám klíč; nepůjčíš-li, půjdem pryč. Kam, kam? Za hory, do té zlaté komory. Co tam budem dělati? Stříbro, zlato lámati. Kam je budem dávati? Rychtářové dcerce, ona plete věnce. Věnco só pod prahem posypaný tvarohem. My tvaroh sníme, věnce zahodíme. Děvčatom par vajec a chlapcom růženec.

Smutný 29/032 | Co sem sa pod oknem nastáu (0%)
Co sem sa pod oknem nastáu

Smutný 32/077b | Pod Javorníčkem zpívá hrdlička (0%)
Pod Javorníčkem zpívá hrdlička

Smutný 32/077a | Pod Javorníčkem zpívá hrdlička (0%)
Pod Javorníčkem zpívá hrdlička

Smutný 32/076b | Poď ty dívča poď ty za (0%)
Poď, ty dívča, poď ty za mňa

Smutný 32/076a | Poď ty dívča poď ty za (0%)
Poď, ty dívča, poď ty za mňa

Smutný 32/048 | Pod kopcem Hostýnem hospoda (0%)
Pod kopcem Hostýnem hospoda

Smutný 32/014a | Poď nevěsto za stoly družičky (0%)
Poď, nevěsto, za stoly, družičky

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Pro bližší informace o spolupráci klikněte zde.
Těším se na spolupráci!