Smutný 43/002 | A já bača pujdu v predi

  
Seznam písní ve sbírce:
  
Označení místa : 
Text: 
A já bača pujdu v predi
6 words

Similar songs

Smutný 43/002 | A já bača pujdu v predi (100%)
A já bača pujdu v predi

Sušil 1478 | Beskyde Beskyde (99%)
Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide! Černohorský bača ovečky zatáčá.

Smutný 41/025 | Hopže čuji že bača moj tebe (99%)
Hopže čuji, že bača moj, tebe kožka a mě loj

Bartók III 1469c | A cen bača náš (99%)
A cen bača náš

Smutný 39/002a | Ja som bača velmi starý nědožijem (98%)
Ja som bača velmi starý, nědožijem

Smutný 27/3/011 | Ej na čo že ma moj (98%)
Ej na čo, že ma moj bača klial

Smutný 27/4/003 | Sedí bača za bukom shovára se (98%)
Sedí bača za bukom shovára se s Valachom

Bartók III 1469b | Zaspau bača náš (98%)
Zaspau bača náš

Bartók III 1337 | Bača náš bača náš sira nám (98%)
Bača náš, bača náš, sira nám nedávaš

Sušil 0430 | A dybych ja smutny vědzěl (2%)
A dybych ja smutny vědzěl, jak je v moji krajině! Esli se tež ma milenka, esli o mne frasuje. Mam ja doma dvuch holubků, pošlu s pismem jedneho, esli už tež ma milenka, esli už ma ineho. Holubeček s pismem stoji, ona mu něodvira, enom sobě bilu šatku černe oči ucira. Nělituj že, ma dzěvucho, tej svojej urody, bo sem ja tež nělitoval chodić přes ty zahrady.

Sušil 0338 | Šlo diťa chodničkem (2%)
[: Šlo diťa chodničkem, :] šprtalo špendličkem. Chodil Pan Bůh po vsi, nadešel to diťa. Co tu, diťa, dělaš? Svoji mamy hledam. Di, diťa, na krchov, tam tva mama leži, druhy hrob od dveři. Ulom haluzečku, pobuř 1) na hrobečku. Kdo tu buři na mne, 2) hlinu na mne sype? Ja, matičko, buřim, hlinu na vas sypu. Pusťtě mne tam k sobě, pusťte v tejto době. Di, diťa, do domu, maš tam mladu mamu. CoŽ je po mladosti, dy něni milosti. Dy mi chleba dava, popelem ho vala. A tak mi ho hodi, jako zlemu psovi. Dy svojim chleba da, za stůl jich posaza: maslem jim pomaza. Dy mi hlavu češe, to mi z ni krev teče. Dy ona mne myje, po ličku mne bije. Ach, matičko mila, vemtě vy mne k sobě, vemtě v tejto době. Me diťa rozmile, co bys tu dělalo, co bys tu jidalo? Rosičku zbiralo, vam nožičky mylo. Di, diťa, do domu, poviz tatičkovi, že si bylo se mnu. TatiČek něvěři, kyjem tež udeři. Di, diťa, do domu, třeti deň tě vezmu. Ach, tato, tatičku, předajtě kozičku, delajtě truhličku. Ach, tato, tatičku, předajtě kravičku, šijte kosulečku. Košulku došiva, diťa už umira.

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Pro bližší informace o spolupráci klikněte zde.
Těším se na spolupráci!