Smutný 48/001 | Hanička Staňková chce sa vdávať neumí

  
Song navigation:
  
Location attribution: 
Incipit / Full Text: 
Hanička Staňková chce sa vdávať, neumí ne, vdolky zadělávat
9 words

Similar songs

Smutný 48/001 | Hanička Staňková chce sa vdávať neumí (100%)
Hanička Staňková chce sa vdávať, neumí ne, vdolky zadělávat

Sušil 1982 | My máme dcerušku chce se vdávat (52%)
My máme dcerušku, chce se vdávat, neumí na buchty zadělávat. Staňte, mámo, už je ráno, a šak je na buchty zaděláno. A kedy ich pekla, spálila ich a přinďa k muzice chválila ich. A co já dbám, galánů mám, a šak jim spálených buchtiček dám.

Sušil 1965 | A kdo si mě vezme (41%)
A kdo si mě vezme, já mu povím věrně, co já mám, to mu dám všecko z mé truhle. Mám štyry homolky, hrst móky na vdolky, ostatek pazdeří a dvě perótky.*)

Smutný 15/030 | Či ji to ceruška chce sa (11%)
Či ji to ceruška, chce sa vdávat, neumí slepičkám

Sušil 1981 | Čí je to dceruška? Chce se (11%)
Čí je to dceruška? Chce se vdávat, neumí tutěnkám ohlédávat. Chytla tuťku, nesla matce; ohledaj, maměnko, malé vajce.

Erben 2/496 | Když jsem šel okolo vrat (10%)
Když jsem šel okolo vrat, viděl jsem mou milou stát; když jsem šel okolo, srdce mě bolelo – ach, ouvej, co mám dělat! Ještě tam jednou pudu, paňmámu prosit budu: paňmámo zlatičká, poproste tatíčka, aby mi dal svou dceru. „Já vám jí nemůžu dát, to proto, že jste voják; má dcera neumí ani nerozumí s vojáky mašírovat.“ Když mi ji nechcete dát, dejte si ji malovat: dejte si ji za sklo, až vám bude teskno, choďte se na ni dívat.

Erben 5/148 | Veze sedlák hnůj a hnůj a (10%)
Veze sedlák hnůj a hnůj a hnůj, veze sedlák hnůj; naložil ho dvě lopaty, kdy je přijel mezí vraty: „Huja, ploši, huja huja huj, huja, ploši, huj!“ Veze sedlák hnůj a hnůj a hnůj, veze sedlák hnůj; nechce se mu dobře dařit, že neumí hospodařit: „Stůj, koníčku, stůj a stůj a stůj, až já skydám hnůj.“

Erben 3/154 | Ta Bludojc setnička (10%)
Ta Bludojc setnička nevymetená: stojí tam Kačenka, je vypletená; je vypletená, v bílým čepečku: kdo chce s ní mluviti, musí po česku. Německy neumí, a česky málo; kdo chce s ni promluvit – „Poďte sem, mámo!“ Po očepkách darují místem ženy nevěstě do hospodářství kužel naditý lénem, jehož obyčejně mnoho kloubů bývá.

Sušil 1741 | Hop holka z Podolí (10%)
Hop, holka z Podolí, kdo ti krávu podojí? Paňmama neni doma a pantáta neumí.

Sušil 1322 | V zahradě na hřadě drobný list (7%)
V zahradě na hřadě drobný list padá. Hanička ho shrabovala, matička na ňu volala: chce-li krejčířa. Nechcu já, nechcu já, matičko milá. Krejčíř dělá píchy, píchy, popukala bych se smíchy, matičko milá.1) V zahradě na hřadě drobný list padá. Hanička ho shrabovala, matička na ňu volala: chce-li kovářa. Nechcu já, nechcu já, matičko milá! Kovář stojí u komína, kúká z něho lotrovina, mamičko milá.2) V zahradě na hřadě drobný list padá. Hanička ho shrabovala, matička se jí tázala, chce-li stolářa? Nechcu já, nechcu já, matičko milá. Stolář dělá ty truhličky, skovává do nich dušičky, matičko milá. V zahradě na hřadě drobný list padá. Hanička ho shrabovala, matička na ňu volala: chce-li ovčáka? A chcu já, a chcu já, matičko milá, dyž ovčáček ovce žene, dycky se on na mne směje, matičko milá.3)

Sušil 1321 | V zahradě na hřadě drobný list (7%)
V zahradě na hřadě drobný list padá, Hanička ho shrabovala, matička na ňu volala: chce-li krejčířa.