Smutný 48/096 | Staň cerečko už je deň na

  
Seznam písní ve sbírce:
  
Označení místa : 
Text: 
Staň cerečko, už je deň, na senečko pojdem
8 words

Similar songs

Smutný 48/096 | Staň cerečko už je deň na (100%)
Staň cerečko, už je deň, na senečko pojdem

Sušil 1628 | Ptajó se ptajó komo to hrajó (67%)
Ptajó se, ptajó, komo to hrajó, šuhajíčkovi koňa sedlajó. Nic se neptéte, a jenom hréte, šuhajičkovi koňa sedléte. Přisedla k němo, šeptala jemo: Hezké senečko, nechoď na vojno. Včilé mi šeptáš, dež už mám paláš? Mělas mně šeptat, dež sem bel u vás.

Sušil 0607f | Debe mně tak belo (67%)
Debe mně tak belo, jak mně belo vloni! Verostlo mně jabko na suché jabloni. Na suché jabloni, na suché halózce; včil mě tvá maměnka za nevěsto nesce. Vona za nevěsto a já jo za matku, večítala be mně, že já nemám statku. Já ho mám maličko, te ho nemáš toli. Ach, jak mě to srdce, jak mně vono bolí. Copak si te meslíš, že te seš doví co? Deť te seš jako já chodobnéch rodičo. Chodobnéch rodičo, voni nic nemajó, jen tebe, senečko, pro kráso chovajó. Pro kráso chovajó, pro velikó radosť, chodobné panence pro velikó žalosť. Už sem zapomněla na červenó růžo, na tebe, senečko, zapomnět nemůžo.

Sušil 0604c | Debe mně tak belo (66%)
Debe mně tak belo jak, senečko, tobě, kade bech chodila, zpívala bech sobě. Zpívám sobě, zpívám, veselo mně néní, dež já tade nemám svýho potěšení. Potěšení nemám, potěš mě Pan Bůh sám, potěš mě, slavíčku, v zeleném hájíčku.

Sušil 0794 | Keď ja pojděm přes ty hory (31%)
Keď ja pojděm přes ty hory, jako volať mám? Ztratila som jasný kameň, kde ho hledať mám? Ztratila som jasný kamen od východ slunca. Kerý svítí ve dně v noci do mého srdca. Jednemu som ruku dala, a druhý má žial, a třetímu som pravila, že nepojděm zaň. Štvrtý stojí u maštale, rukama lomí: Za čo som já, můj Božíčku, muzigu vodil!

Smutný 38/006 | Už je s tým koniec domou (30%)
Už je s tým koniec, domou pojděm

Smutný 01/052 | Keď ja pojděm smutný na tu (30%)
Keď ja pojděm smutný na tu vojnu

Bartók III 1507 | Ej keď ja pojďem mašírovat’ (29%)
Ej, keď ja pojďem mašírovat’

Smutný 03/008 | Pojděm domů lebo musím chudobnej (29%)
Pojděm domů, lebo musím chudobnej

Smutný 09/014 | Pojdem do kláštora -- doma naši (29%)
Pojdem do kláštora -- doma naši plačů

Smutný 27/4/014 | Keď já pojděm k dievčatu švarnymu (29%)
Keď já pojděm k dievčatu švarnymu, to ja pojdem

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Děkujeme za pochopení.