Sušil 1728 | Před naše mosteček z drobného kamení

Sbírka písní:
Sušil 1860
  
Seznam písní ve sbírce:
  

{8''C 8'B }4'A / 4''E {8''E 8''D } / {8''C 8'B }4'A / 4''E {8''E 8''D } / {8''C 8'B }4'A / 4'G 4- / {8'F 8'E }4'D / 4'A {8'A 8'G } / {8'F 8'E }4'D / 4'A {8'A 8'G } / {8'F 8'G 8'A 8'bB } / {8'A 8'A }4'A / 2'D /
Označení místa : 
Text: 
Před naše mosteček z drobného kamení na kopečku, leží tam syneček, porúbaný všecek [: o děvečku. :] O, kdo ho porúbal, ten musel byt šohaj obíraný, musel mět pérenka na obě ramenka, na dvě strany.
33 words

Similar songs

Sušil 1728 | Před naše mosteček z drobného kamení (100%)
Před naše mosteček z drobného kamení na kopečku, leží tam syneček, porúbaný všecek [: o děvečku. :] O, kdo ho porúbal, ten musel byt šohaj obíraný, musel mět pérenka na obě ramenka, na dvě strany.

Bartoš 1901 / 0224 | Já su panna nad pannami (38%)
Já su panna nad pannami [: červené růže mám za ňadrami :] Kdo ty růže nosit bude mosí byt šohajek obíraný, mosí mět pérečko na dvě strany.

Bartoš 1901 / 0219 | Łúka łúčina (37%)
Łúka, łúčina, tráva zeľená; [: v tom Liéskovém sú dieučence jako malina. :] Ale ne šetky, ľen voľakeré, [: keré majú oči čiérné, ľíčka červené.:] Łúka, łúčina, tráva zeľená, [: v tom Liéskovém sú mládenci jako ľaľija. Aľe ne šetky, ľen voľakerí, [: kerí majú za širáčkom páové perí. :] Páové pyérko až po raménka, [: nevypłačeš, nevymoľľíš z vojny šuhajka. :] Kebys płakała do dna byéłého, [: nevypłačeš, nevymoľľíš z vojny myłého. :]

Sušil 0323 | Ai mezi dvěma vinohrady (17%)
[: Ai, mezi dvěma vinohrady :] [: leží Janóšek porúbaný. :] Kdo ho porúbal, nech ho hojí, nech ho doveze k dochtorovi. Ja, dochtor nemá takej masti, co by vyhojil ty bolesti. Moja milá má takovú masť, ona vyhojí za jeden ráz.

Sušil 1063 | Za naším humnem hajíček (10%)
Za naším humnem hajíček, porúbal som sa v malíček. Porúbal som sa, moje srdenko, v malíček.1) Porúbal som sa, bolí mia, přijde má milá, zhojí mia. Keď mi ho milá vázala, žalostně nad ním plakala. Neplač, má milá, žalostně, šak mi malíček zarostně. Ej, narostně on, narostně, jako travěnka na mosce.2) Jak něnarosce, zahojí, šak mia malíček něbolí.

Sušil 1759 | V šírém poli stojí hruška (9%)
V šírém poli stojí hruška, malovaná až do vrška, a kdo ju maloval? Má milá, když tam na travěnku chodila. V šírém poli stojí hruška, obrúbaná až do vrška. Kdo ju obrúbal? Hofeři, vařa zemiáky k večeři. V šírém poli hruška stojí, porúbaná až do poly; a kdo ju porúbal? Můj milý, když šel tam z hospody opilý.

Smutný 45/019a | MIkula sančicú porúbal děvčicú mel starosvětská (9%)
MIkula sančicú porúbal děvčicú (mel. starosvětská)

Smutný 19/003 | Písecký stárek porúbal hajek (9%)
Písecký stárek porúbal hajek

Smutný 19/009 | Písecký stárek porúbal hájek (9%)
Písecký stárek porúbal hájek

Smutný 44/007 | Mikule s tenčicú porubal starosvětská? (9%)
Mikule s tenčicú porubal (starosvětská?)

Sušil 0261 | Nad Hluzovem je Boží muka (8%)
[: Nad Hluzovem je Boží muka, :] leží tam syneček, porúbaný všecek a má puta. Přišla tam k němu jeho milá, [: jedným slovečkem ho :] zarmútila. Aj, moja milá, rozlučme se, [: nedajú nám naši, :] nechejme se. Jaké je naše rozlúčení, [: ja, dyť jsme my spolem :] naučeni.

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Pro bližší informace o spolupráci klikněte zde.
Těším se na spolupráci!