Sušil 2083 | Namlúval mia Dřímala

Catalogue:
Sušil 1860
  
Song navigation:
  

{8'G 8'G 8'A 8'A } / {8'B 8'B }4'G / {8''D 8''D 8''xC 8''xC } / 4''D 4'B / {8''D 8''E 8''D 8'B } / {8''D 8''C }4'A / {8'G 8'B 8''C 8'B } / 4'xF 4'G /
Location attribution: 
Incipit / Full Text: 
Namlúval mia Dřímala, bych s ním vandrovala z jednej země do druhej, do krajiny cizej. Nenamlúvaj, Dřímalo, napřadla sem málo, až napřadu potáček, s tebú povandruju. Po rynečku chodila, krajčího hledala, který by jí sukňu šil z květu makového. Budu-li ti sukňu šit z květa makového: budeš ty mně niti přást z dešča majového.1) Budu-li ti niti přást z dešča majového, budeš ty mně střívě šit z roha jeleního. Budu-li ti střívě šit z roha jeleního: budeš ty mně dratvy přást z komára mladého. Budu-li ti dratvy přást z komára mladého, budeš ty mně lože stlat z Dunaja bystrého.2) Budu-li ti lože stlat z Dunaja bystrého;3) budeš ke mně přeplývat na mlynském kamení.4) Plynul milý pro milú, milá pro milého, zhynuli tam obadvá, jeden pro druhého.
Text variants / Notes: 
1) Ušiješ-li čižmy z komára mladého. 2) 3) na bystrém Dunaji. 4) Já ti je vystelu uprostřed Dunaja: Jestli na ňu lehneš suchýma nohama.