Sušil 2286 | Pochválen buď Želman

Sbírka písní:
Sušil 1860
  
Seznam písní ve sbírce:
  

{8'B 8''D 8'A 8''C } / 4'G 4'B / {8'B 8''D 8'A 8''C } / 4'G 4'B / {8''D 8'B 8''D 8''D } / {8''D 8''D 8''D 8''C } / 4'B 4'A / 2'G /
Subtitle: 
U Valachů hrávají na přístkách na Želmana. Některá z děv jest fojtem; jiné děvy jdou k ní o dceru jeho žádajíce a zpívajíce.
Reference: 
Zp. II. 396. Ol. 49
Text: 
Pochválen buď Želman, pochválen buď Jodro, pochváleni všecí jeho rytíře! Co jste chtěli, Želman, co jste chtěli, Jodro, co jste chtěli, všecí jeho rytíře? Vašu dívku, Želman, vašu dívku, Jodro, atd. Na jaký chléb, na ovesný atd. Nedám vám jí atd.
41 words

Similar songs

Sušil 2286 | Pochválen buď Želman (100%)
Pochválen buď Želman, pochválen buď Jodro, pochváleni všecí jeho rytíře! Co jste chtěli, Želman, co jste chtěli, Jodro, co jste chtěli, všecí jeho rytíře? Vašu dívku, Želman, vašu dívku, Jodro, atd. Na jaký chléb, na ovesný atd. Nedám vám jí atd.

Sušil 2287 | Tu ju máte Želman (92%)
Tu ju máte, Želman, tu ju máte, Jodro, tu ju máte, vsecí jeho rytířé.

Sušil 2325 | A dneska je svaty patek (23%)
A dneska je svaty patek, celeho světa počatek. Tře rytiře za stůl sedli a to maso v patek jedli. Přišel ku nim ten stary muž, strčil jednemu do ust krvavy nůž. A druhemu dal poliček, a ten umdlel, upad všecek.1) Temu třecimu povidal, by masa v patky nějidal. Ale ty jez ten chlib s vodum, modli se za deň třikrat k Bohu. Zpomnicě mě raz za tydeň, ja vas před Bohem každy deň. A boch ja je svaty patek, celeho světa počátek.2)

Erben 3/024 | Pochválen pán Ježíš Kristus! (6%)
Pochválen pán Ježíš Kristus! my jsme k vám přijeli, dáte-li nám vaši dcero, abysme věděli: dáte, či nedáte? nynčko nám povězte, abysme se obrátili, pokud jsme na cestě.

Sušil 0141 | Nad Hostýnskú horú vychází slunečko; (6%)
Nad Hostýnskú horú vychází slunečko; na stokrát buď pozdravena, má milá matičko. Přimlúvej se za nás vždycky a každý čas; a když duše z těla vyjde, přijmi ji pod svůj plášť. Když se postavíme pod úřad nebeský, matka Boží prosbu složí u milosrdenství. A když matka Boží za nás prosbu složí, má u Boha přislíbeno, zač žádá, obdrží. Když se tam dostanem, buď Pán Bůh pochválen, a i se všemi svatými, až na věky. Amen.

Sušil 2129 | Pochválen buď Ježíš Kristus páni mládence! (6%)
Pochválen buď Ježíš Kristus, páni mládence! Jesli ve nám dovolíte k vašé muzice? A me vám dovolíme, me vás rádi máme, s našéma frajerkama tancuvat vám dáme.

Smutný 12/030 | Pochválen buď pán Ježíš moja milá (6%)
Pochválen buď pán Ježíš, moja milá čo robíš

Erben 4/091 | Pochválen buď Ježíš Kristus! – (6%)
Pochválen buď Ježíš Kristus! – „Až na věky, amen.“ – Kdybych já měl hodně peněz, byl bych velkým pánem!

Smutný 32/044a | Pochválen buď Ježíš Kristus -- svatební (6%)
Pochválen buď Ježíš Kristus -- svatební

Smutný 32/044b | Pochválen buď Ježíš Kristus (6%)
Pochválen buď Ježíš Kristus

Smutný 42/003 | Pochválen buď pán Ježíš (6%)
Pochválen buď pán Ježíš

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Děkujeme za pochopení.