Sušil 0173 | A co to tam píská

Sbírka písní:
Sušil 1860
  
Seznam písní ve sbírce:
  

{8'E 8'xG 8'xA 8'B } / {8''xC 8'xA }4'B / {8'E 8'xG 8'xA 8'B } / {8''xC 8'xA }4'B / 4'xG 4'xG / 4'xG {8'A 8'xG } / 4'xG 4'xF / 4'xG 4'xG / 4'xG {8'A 8'xG } / 4'xF 4'E /
Song group title: 
85. POSTŘELENÝ
Označení místa : 
Text: 
[: A co to tam píská :] [: v tej našej javorině? :] Pase synek ovce, ja, na zelenej lúce. Přišel naň myslivec, postřelil jeho srdce. Čemu sa nebránil, dyž měl obušek v rukách?
30 words

Similar songs

Sušil 0173 | A co to tam píská (100%)
[: A co to tam píská :] [: v tej našej javorině? :] Pase synek ovce, ja, na zelenej lúce. Přišel naň myslivec, postřelil jeho srdce. Čemu sa nebránil, dyž měl obušek v rukách?

Sušil 1670 | Na zahrádce kvítí rvala (34%)
Na zahrádce kvítí rvala, přežalostně naříkala: Škoda, synečku, škoda tě, jedú Francúzi, vemú tě. Jede Francúz třema koňmi, žáden se mu neubrání; braň se, synečku, obuškem, já tě zastinu fěrtuškem. Fěrtušek mi nespomůže, přecej musím, milý Bože, dám si obušek na uško, buď už tu s Bohem, Maruško. Jede synek, jede pryče, vzal mi od srdečka klíče, aj, od srdečka mojeho, jede do kraja cizího. U studýnky vodu brala, přežalostně naříkala; ach, Bože, Bože, Bože můj, kdy se mi vrátí synek můj?

Erben 2/269 | Já bych tě má zlatá (34%)
Já bych tě, má zlatá, já bych tě rád, kdyby mně nebránil můj kamarád. „Já bych tě, můj zlatej, ještě radši, kdyby nebránili všickni naši.“

Erben 5/083 | Ach což je to hezká věc (19%)
Ach, což je to hezká věc, že jsem já myslivec! postřelil jsem holubičku, upadla mi v jalovec. Má milá ji viděla, pro ni tam běžela; holubička s jalovečka na javůrek vletěla. A tu lístek s javora pad na nás na oba – vyprovoď mne, má panenko, až do našeho dvora. „Nechci, nechci, nepudu, vím že tvá nebudu: tys bohatých rodičů syn, a já holka chudobná.“ že jsem já bohatej: však já si tě přece vemu, jen se na mé nehněvej. „Já se na tě nehněvám, ale ráda tebe mám: přijď si večer k okénečku, pěknou hubičku ti dám.“

Bartoš 1901 / 0180 | Zajíček sa na doĺině pase (17%)
Zajíček sa na doĺině pase, mysĺiveček sa na něho třase, střeĺil by na něho, nemože pro dřevo, ohýbá se. Pod horečkú je lučinka zeĺená, postřeĺil tam mysĺiveček jeĺeňa, jeĺeňa postřeĺil, děvčátko poranil pod koĺena.

Bartoš 1901 / 0173 | Ej cos porobil Paveĺenko Pavĺe (17%)
Ej cos porobil [: Paveĺenko, Pavĺe, :] ej ked ťa vezú [: zvázaného v uzĺe, :] Ej postreĺil sem [: na Myjavě koňa :] ej a už ňa ti [: Myjavjané hóňá :]

Sušil 0918 | Ten šafářů synek (12%)
Ten šafářů synek píská na lupínek, ta jeho frajerka nedaleko dvírek. Nepískej, nehvízdej, šak ty můj nebudeš, ešče si tři leta mládencem pobydeš. Tři leta mládencem, já tři leta pannou, potom si povíme, proč’s ty chodil za mnou.

Bartók III 1362 | Čo to tam čo to tam (11%)
Čo to tam, čo to tam, pod obluočkom píska

Bartoš 1901 / 0195 | Zdálo sa ně zdálo (11%)
Zdálo sa ně, zdálo, že v poli horelo, a to sa méj miléj líčko červeňalo. Zdálo sa ně, zdálo, že sa v poli mračí, a to sa čerňaly mojéj miléj oči. Zdálo sa ně, zdálo, že sa v poli blíská, a to si šohajek na píščelku píská.

Bartók III 1163 | Za tú našu zahradočku píska Janko (11%)
Za tú našu zahradočku píska Janko

Bartók III 1286b | Počuj milí počuj čo ten vtáčik (11%)
Počuj, milí, počuj, čo ten vtáčik píska

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Pro bližší informace o spolupráci klikněte zde.
Těším se na spolupráci!