Smutný 20/046 | Nedívaj a milá na moju černú

  
Seznam písní ve sbírce:
  
Označení místa : 
Text: 
Nedívaj a, milá, na moju černú
6 words

Similar songs

Smutný 20/046 | Nedívaj a milá na moju černú (100%)
Nedívaj a, milá, na moju černú

Smutný 03/098 | Nedívaj sa milá na moju černú (99%)
Nedívaj sa, milá, na moju černú tvář, ale sa

Smutný 13/047 | Nedivaj sa milá na mojú černú (99%)
Nedivaj sa, milá, na mojú černú

Smutný 13/053 | Nedívaj sa milá na moju černú (99%)
Nedívaj sa, milá, na moju černú tvář

Smutný 19/035 | Nedívaj sa milá na moju černú (99%)
Nedívaj sa milá na moju černú tvář

Smutný 45/005 | Nedívaj se dívča na moju černú (99%)
Nedívaj se dívča na moju černú tvar

Sušil 0686 | Na lichnovskych horach (96%)
Na lichnovskych horach seje syneček hrach, galanečka jeho dive se na něho. Nědivaj se na mne, galanečko moja, něbuděš ty moja, to něni věc možna. Něvěřiš, synečku, něvěřiš ty v Boha? A to je věc možna, že ja budu tvoja. Budě-li, synečku, tvoja kera ina, s tu tobě mily Bůh požehnani něda. Esli mne ošidiš, ten hřich na tě spadně, těžko budě, synku, zapominať na mne. Ach, už budě, synku, něskoro nařikať, dy vas něrozvodi krom ryl a motyka. Dyž ty se oženiš, ja budu slobodnu, možu se obratiť na keru chcu stranu. Nepřijdě-li jeden, přijdě zase inši, ešče mi može byť memu srdcu milši. Chudobna děvečka je rovně dar boži, čekaj ty, synečku, co na tě Bůh vloži.

Sušil 0456 | Běži voda z javora (96%)
[: Běži voda z javora, :] ež k mej milej do dvora. Děvucha ju vyliva, šohaj se na ňu díva. Nědivaj se, nědivaj, vem putenku, vylivaj. Což bych ja ju vylival? Dy sem ji tam něnalal.1) Přiletěl tu slaviček, sednul si na zameček. A tak krasně zazpival, ež se zamek rozlehal. Nězpivaj tak, slavičku, rmutiš našu Aničku.

Smutný 28/072 | Nedívaj sa miuá na moju bledú/černú (95%)
Nedívaj sa miuá na moju bledú/černú tvář

Sušil 0443 | A když přijde na jaro (95%)
[: A když přijde na jaro pohoda, :] přiď, synečku, přiď do vinohrada. Navoňaš se kvitka voňaveho, napatřiš se lička červeneho. Ach, což je mi po tej červenosti, dyž ja nějsem u tebe v milosti. Přiď ty edem, můj synečku, ku mně, spatříš pěkny rozmarijan u mne. Poručím tě Panu Bohu i s nim, spatřil sem tě v zahradečce s inšim. Nědivaj se, můj synečku, temu, trefi se to i tobě samemu. Trefi se to i panně ve zlatě, ně tak, Bože, chudobnej sirotě. Dybys byla chudobná sirota, nenosila bys řetazy ze zlata. Nosila bys patěrečky drobne, jako nosa děvečky chudobne.

Smutný 32/050b | Nedívaj sa na panenku (94%)
Nedívaj sa na panenku

Prohlížíte omezenou verzi databáze - pomozte nám databázi rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Hledáme spolupracovníky, proto je pro nepřihlášené uživatele k dispozici vždy pouze 5 položek vyhledávání.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Každých 10 opravených textů (méně než hodina práce) prodlouží Váš plný přístup do databáze o jeden měsíc.

V případě zájmu o spolupráci napište prosím správci databáze Janu Koláčkovi skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Pro bližší informace o spolupráci klikněte zde.
Těším se na spolupráci!