Sušil 1879 | Brucko brucko gořalenko má

4'A 4'bB / 4.''C {8'A } / {8'bB 8'A 8'bB 8''C } / 4'A 4- / {8''C 8''C 8''C 8''C } / {8''D 8''C 8'bB 8'A } / {8'bB 8'bB 8'bB 8'bB } / {8''C 8'bB 8'A 8'G } / 4'A 4'bB / 4.''C {8'A } / {8'bB 8'A 8'bB 8''C } / 2'A / {8''C 8''C 8''C 8''C } / {8''D 8''C 8'bB 8'A } / {8'bB 8'bB 8'bB 8'bB } / {8''C 8'bB 8'A 8'G } / 4'A 4'bB / 4.''C {8'A } / {8'bB 8'A 8'bB 8''C } / 2'A /
Text: 
Brucko, brucko, gořalenko má, [: včerás byla v zlatým soudku, a dnes seš juž v mém žaloudku, brucko, brucko, gořalenko má. :] Včerás byla v zlatý báni, dnes seš juž nade mnou paní; brucko, brucko, gořalenko má. Včerás byla celá zlatá, dnes se mnou štoucháš do blata, brucko, brucko, gořalenko má.
49 words

Podobné písně

Sušil 1879 | Brucko brucko gořalenko má (100%)
Brucko, brucko, gořalenko má, [: včerás byla v zlatým soudku, a dnes seš juž v mém žaloudku, brucko, brucko, gořalenko má. :] Včerás byla v zlatý báni, dnes seš juž nade mnou paní; brucko, brucko, gořalenko má. Včerás byla celá zlatá, dnes se mnou štoucháš do blata, brucko, brucko, gořalenko má.

Galko 1/076 | Dolňú bránu za pet ročkov stavali (64%)
Dolňú bránu za pet ročkov stavali, pred ňou, za ňou mládenci sa rúbali. Vtedy bolo sveta žit, gverkom a havjarom byt, z krčmy na fraj a z fraja do bani ist. Na Vindšachte striebornýma lônaju, už krčmárky ani vydat nemajú; ked nemajú, to je križ, pime na borg, tovariš, pime na borg až do rana, tovariš. V tej Štiavnici velmo strmie chodníčke, šiol by na fraj, zodral by si čižmičke; čižmičke obuj novy a strieborné podkovy, ešte takie nikdo nemal na nohy.

Smutný 27/4/011 | Keď som bol na bani cigáni (63%)
Keď som bol na bani, cigáni mi hráli, němal som P.

Bartók III 1121b | Keď som išla s trávi cez (63%)
Keď som išla s trávi cez dve velkie báni

Bartók III 1121c | Išlo dieuča s trávi cez zelenie (63%)
Išlo dieuča s trávi cez zelenie báni

Černík 1908 / 029 | Vyróstol mi (33%)
Vyróstol mi pod okénkom hřebíček, naučil se k nám chodzievac Janíček. Keď som išol od svéj milej, už bol dzeň, zametaly šetky panny pred domem. Ony sa mňa zpytovaly, hdze som bol, a já som im odpovedzec němóhol. Keď som išol od svéj milej z Očkova, odpadla mi z mého koňa podkova. A len ty mNa, mój koníčku, dobre něs, dám ci pribic podkovenku ešče dněs. Dám ci pribic podkovenku z ocele, aby si mňa a něshadzoval pod sebe. Dám ci pribic podkovenku ze zlata, aby si mňa něshadzoval do blata.

Erben 2/284 | Široky hluboky (32%)
Široky, hluboky ty Vltavsky tůně: měl jsem já panenku, teď mi srdce stůně. Měl jsem já panenku, měl jsem ji dvě léta: teď mi ji odvedli – po lásce je veta. Co jsem se nachodil, co našlapal bláta: přec jsem tě nedostal, má panenko zlatá! Co jsem se nachodil, našlapal kamení: přec jsem tě nedostal, moje potěšení!

Bartoš 1901 / 0507 | Proč k nám tak šuhájko (31%)
Proč k nám tak, šuhájko, dlóho nendeš? já jož sem meslila, že nepřindeš. Panenko zlatá, cesta daleká, pršelo, haž lilo, je moc blata.

Bartoš 1901 / 0424 | Ja co sem se nachodil (31%)
Ja co sem se nachodil, našlapal kamení; [: přece sem tě nedostal :] moje potěšení. Ja co sem se nachodil a našlapal blata, [: přece sem tě nedostal, :] má Mařenko zlatá. Ja co sem se nastával u vašeho okna, [: ja kolikrát mně moje :] rusá hlava zmokla.

Sušil 0460 | Co by se propadlo (31%)
Co by se propadlo kroměřižský bahno! Co sem se nachodil za mó miló darmo. Co sem se nachodil a našlapal blata, předc sem tě nedostal, galanečko zlatá. Co sem se nachodil, našlapal kamení, předc sem tě nedostal, svoje potěšení.

Erben 2/396 | Co jsem se nachodil (31%)
Co jsem se nachodil, našlapal bláta: přede jsem té nedostal, hubičko zlatá! bláta našlapal, tebe nedostal, co ještě jinšího pro tebe vystál!

Pomozte nám databázi lidových písní rozšířit!

Vážení návštěvníci stránek FolkSong.eu,

Neustále se snažíme rozšiřovat databázi o další písně a velmi vítáme zájem o spolupráci. Našim spolupracovníkům též nabízíme rozšířený přístup do databáze.

Plný přístup k vyhledávání a k doprovodným obrazovým materiálům lze získat mj. tím, že se stanete spolupracovníky projektu a pomůžete při editaci textů z počítačově přečtené tištěné edice. Možné jsou i další formy spolupráce, např. editace melodií či přispění zvukovými nahrávkami, atd.

V případě zájmu o spolupráci mi napište skrze kontaktní formulář a obdržíte bližší instrukce k přispění do databáze a snadnému získání přístupu k úplným výsledkům vyhledávání a k obrazovým materiálům (faksimile vybraných sbírek).

Vítáni jsou též akademičtí či soukromí badatelé, kteří mohou z databáze čerpat informace a specializované analýzy melodií i textů pro své publikace - napište mi se žádostí o rozšířený přístup.

Pro bližší informace o spolupráci klikněte zde.
Těším se na spolupráci!

Jan Koláček, autor projektu

Jak citovat

"Sušil 1879 | Brucko brucko gořalenko má", FolkSong.eu - Online katalog lidových písní, ed. Jan Koláček (datum přístupu: 06 Dub 2025), URL: http://folksong.eu/song/2069